Inkluzivna nastava u vrijeme online nastave

U našoj školi posebna pažnja je posvećena učenicima kojima je potrebna pomoć u praćenju redovnog nastavnog plana i programa. Uz nastavnike i pedagoga-psihologa škole, učenicima, nastavnicima i roditeljima podršku pružaju i članovi Mobilnog stručnog tima (Samra Tatlić Javorovac - psiholog i Ivana Korčanin - defektolog) i asistenti (jakubović Dalila - profesor razredne nastave i Nirvana Sakoč - socijalni radnik). Takođe saradnja sa drugim institucijama, Centrima za mentalno zdravlje. Centrom Vladimir Nazor, Domovima zdravlja i dr. institucijama se odvija po potrebi.

U školi je jedna prostorija posebno opremljena za individualni rad sa učenicima koji slabije prate redovni nastavni plan i program. Didaktički materijal koji stoji na raspolaganju, u velikoj mjeri doprinosi zadovoljavanju potreba naših učenika i pruža veće mogućnosti za razvijanje njihovih sposobnosti.

U dogovoru sa roditeljima, većina učenika pohađa nastavu koja se odvija u školi kako se ne bi prekidao kontinuitet u radu jer je za ove učenike "online nastava" dodatno otežana.
Nadamo se da ćemo  svi skupa prevazići poteškoće u radu i u našim nastojanjima da pomognemo našim učenicima biti i uspješna!