Svjetski dan poezije

Organizacija Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu (UNESCO) je 1999. godine proglasila 21. mart Svjetskim danom poezije. Ovo je vrijeme kada treba sačuvati razum, nečim razgaliti dušu i možda baš u stihovima pjesnika pronaći nadu za bolje i ljepše sutra. U stihovima su satkane mnoge životne mudrosti, istine, patnje, mnoga esencijalna pitanja i odgovori.
„Svaka riječ bi i zvučala kao pjesma da je tankoćutnih makar zehru više i da je jednu kap, ma, suzicu, eto, jednu više mara za tuđe boli. O, Bože! Svaka riječ...biti pjesma...može. Može! ...ali nije!“

Svjetski dan poezije možete pogledati ovdje