Novosti

Previous Next

1. mart Dan nezavisnosti BiH

 U ponedjeljak, 28.02.2022. godine u prostorijama naše škole, povodom obilježavanja 1. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, upriličena je priredba. Vrijedni učenici i voditelji sekcija pripremili su prigodan kulturno-umjetnički program.

Posjetioci su uživali u zanimljivim sadržajima pripremljenim za ovu prigodu. Sve je bilo u znaku državnih obilježja i boja naše zastave. Uz pozitivne emocije i ljubav prema domovini prikazani sadržaji poslali su snažne poruke mira, ljubavi prema domovini i nadu u bolje sutra.

Ovom prilikom svim učenicima, roditeljima učenika i radnicima škole želimo sretan 1. MART DAN NEZAVISNOSTI BiH. 

 

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba