Novosti

Previous Next

Posjeta Memorijalnom centru Srebrenica-Potočari 2022

U ponedjeljak, 23.5.2022. godine, učenici osmih razreda svih ilidžanskih osnovnih škola posjetili su Memorijalni centar Srebrenica-Potočari. Ovo je već trinaesta po redu posjeta Srebrenici ovog tipa koju organizuje Općina Ilidža uz saglasnost Ministarstva. Naši učenici su doživjeli ovu posjetu na pravi način, otišli su s jednim, a vratili se s drugim, novim emocijama i saznanjima. Posjeta se sastojala od posjete mezarju i memorijalnom centru gdje su se učenici mogli upoznati sa svim činjenicama vezanim za ratna dešavanja u Srebrenici. Sama posjeta je izuzetno edukativna i nadamo se da će se ova tradicija nastaviti u budućnosti.

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba