Novosti

Previous Next

Dani kotoračkih bitaka

U periodu obilježavanja godišnjice presudne bitke ne samo Donji Kotorac i slobodne ilidžanske teritorije, već i za grad Sarajevo i država BiH, dana 16.03.2018 godine, na tradicionalnom memorijalno-historiskom susretu "Dani kotoračkih bitaka" dvadeset učenika naše škole je svojim prisustvom uveličalo ovaj skup. centralna manifestacija (historiski sat i prigodan program) su održani ispred spomen-obilježja i objekta mjesne zajednice Donji Kotorac. U programu je učestvovao učenik naše škole Alajbegović Kerim sa recitatom "Sjećanje na šehide". Muzička pratnja mu je bio učenik Hodžić Denis. 

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba