Novosti

Općinsko takmičenje iz fizike

Dana 28.03.2018 godine održano je dvadeset prvo općinsko takmičenje učenika osnovnih škola iz fizike. Učenici devetog razreda osvojili su treće mjesto, a učenici osmog razreda peto mjesto. U ukupnom plasmanu naša škola osvojila je četvrto mjesto sa 141,5 bodova.

Školu je predstavljala ekipa od tri učenika IX razreda u sastavu: Zukić Afan , Fakić Berin i Baždar Adela, i tri učenika osmog razreda: Divjan Aldina, Muratović Anis i Topalović Tarik. Učenike devetog razreda je pripremala nastavnica Aljović Alma, a učenike osmog razreda Gobeljić Enida. Ovom prilikom nastavnicama i učenicima čestitamo na postignutom uspjehu i želimo im mnogo sreće i uspjeha u daljem radu.

O nama

Osnovna škola u Blažuju je počela sa radom davne 1931. godine i to s odjeljenjem koje se vodilo kao sastavni dio škole u Hadžićima. Sve do agresije na BiH (1992.-1995.) škola nosi naziv po narodnom heroju iz Drugog svjetskog rata Gliši Jankoviću.
Po okončanju rata i reintegracijom općine Ilidža, odlukom Prelaznog općinskog vijeća Ilidža od 5. jula 1996. godine, promijenjeni su nazivi svih osnovnih škola na području općine Ilidža. Novi nazivi su dati prema redoslijedu izgradnje škola, tako da je naša škola dobila ime "Sedma" i kao takva počinje s radom u septembru 1996. godine.

Kontaktirajte nas!

Blažuj 118

71 215 Blažuj

Bosna i Hercegovina

Telefon: +387 33 761 630

Fax:+387 33 761 631

Email:sedma.os@bih.net.ba